O drewnie

W naszym sklepie oferujemy różne gatunki drewna egzotycznego. Za ich wyborem przemawiają nie tylko walory estetyczne, oryginalna, bogata kolorystyka, ciekawe usłojenie, ale także właściwości chemiczne i fizyczne. Wysoka odporność, trwałość i twardość pozwala na szerokie zastosowanie drewna egzotycznego. 

Drewno suar to gatunek ceniony za swoją wytrzymałość i twardość. Jego właściwości uważne są za zbliżone do właściwości drewna orzecha czarnego. Cechą charakterystyczną drewna suar są duże i dobrze widoczne słoje z typowymi dla tego gatunku wyrazistymi konturami. Najczęściej występującymi kolorami drewna są odcienie ciemnego brązu. Rzadziej występuje w odcieniach czerwieni. Ze względu na swoje właściwości drewno suar najczęściej wykorzystywane jest do produkcji dużych blatów oraz mebli. Drzewa wycinane są, gdy uzyskują optymalną wielkość i sadzi nowe. Zbyt duże stwarzałyby zagrożenie bo olbrzymie konary mają tendencję do obłamywania się. 

Drewno tekowe uznawane jest za jeden z najlepszych gatunków drewna. Duża zawartość naturalnych olejów oraz kwasu krzemowego sprawia, że drewno nie wchłania wody i nie wchodzi w reakcje z substancjami chemicznymi. Obecność olejów utrudnia także powstawanie zabrudzeń i plam, dzięki czemu świetnie nadaje się do łazienek i kuchni. Drewno tekowe jest średnio twarde, jednak bardzo trwałe, dzięki czemu meble i dodatki z niego wykonane staną się towarzyszem na długie lata. W przeciwieństwie do suaru posiada delikatne usłojenie o cienkich konturach, w ciemny kolorze. Barwa drewna tekowego najczęściej określana jest jako odcienie ciepłego brązu, miodowa i złota. 

Tamaryndowiec to okazałe drzewo z wiecznie zielonymi liśćmi oraz owocami przypominającymi ogromne strąki fasoli. Drewno tamaryndowca cenione jest przede wszystkim ze względu na piękny, żółto-czerwony kolor i wysoką trwałość. Dodatkowo jest odporne na szkodniki i gnicie. Unikalna kolorystyka i właściwości drewna sprawiają, że jest ono idealnym wyborem na stół jadalniany, stolik kawowy, a także blat do łazienki czy kuchni.

Liczi określane jest jako wiecznie zielone drzewo, znane głównie ze względu na swoje jadalne owoce. Liczi to wysokiej jakości lite drewno, odporne na gnicie. Ponadto jest to gatunek wyjątkowo gęsty, twardy i bardzo trwały. Drewno liczi wyróżnia naturalny rudo-czerwony odcień oraz intensywność koloru. Liczi idealnie nadaje się na blaty łazienkowe i kuchenne. 

Drewno mango posiada właściwości użytkowe zbliżone do pozostałych gatunków drewna egzotycznego. Drewno nie przyjmuje wody i nie odkształca się pod wpływem wilgoci, dzięki czemu często wykorzystywane jest do produkcji mebli kuchennych. Tym co przesądza o wyjątkowości gatunku są przede wszystkim walory estetyczne, brązowo-zielonkawy lub popielaty kolor, często ze złotymi odcieniami i bogate, różnorodne usłojenie. Drewno mango idealnie nadaje się do rzeźbienia, co pozwala osiągnąć niepowtarzalny kształt wytwarzanym meblom. 

Drewno Sonokeling/Palisander to drewno o dużej twardości, odporne na wilgoć i zarysowania. O jego wyjątkowości stanowi przede wszystkim oryginalny wygląd. Drewno tego gatunku może przybierać barwę od złoto-brązowej, aż po purpurowo-czarną o charakterystycznym zawiłym układzie słoi z ciemnymi pasami.

Drewno mahoniowe charakteryzuje się przede wszystkim wytrzymałością na ściskanie, gięcie i rozciąganie. Mahoń jest drewnem twardym, odpornym na warunki atmosferyczne. Kolejną zaletą jest brak rozwarstwień i jednolita struktura drewna. Mahoń posiada rudo-brązowy kolor, którego głębia podkreślana jest przez dobrze widoczne naczynia. Wysoce ceniony w meblarstwie i stolarstwie za łatwość obróbki i walory estetyczne.

Drewno Amboyna to cenne i rzadko spotykane drewno, przeważnie o purpurowej barwie, pachnące różami. Niekiedy drewno przybiera jaśniejszą, żółto-brązową barwę w sercu słojów.  

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl